Zápis z PS dne 18.3.2010

5. května 2010 v 17:04 | Rezdet |  Zápisy z PS
Zápis ze setkání PS NZDM MSK dne 18.3.2010

Místo: Vesnička soužití, Ostrava

PŘÍTOMNI (dle prezenční listiny):
- 25 ČLENŮ PS NZDM MSK:
R. Turoňová a J. Szotkowská (Bunkr), A. Kopidolová (Nezbeda), D. Cieslar a J. Ondrušková (On Line), R. Menšíková (Open House), l. KOllár (Oáza), J. Rašín (Legal,Magnet), G. KYšová (Kosťa), M. Kelnarová (Prostor), R. Szablatura a I. Uradníková (Kometa), S. Czudek (Fontána), P. Mecnerová(Freeklub),M. Češlová a J. Tomášek (Vesnička soužití), I. Kučerová a L. Tužová (Pohoda), A. Podstavka (Klub 3NYTY), E. Setlová(Magone), K. Kyselá (Kryt), J. Jariabková (Armáda spásy, OV), M. Jalůvková (Kamarád), L. Sikorová (Modrá kočka), S. Fojtíková (NZDM Zárubek, LIština, Hrušov a H. Stachová (Rybníček), L. Roseová (Armáda spásy, Havířov)
- 1 HOST: J. Franek (Futra, Orlová)

                                                                           
Představení, přivítání nových členů
Program setkání:
Renáta s Alenou přemýšlely o tom, co by se mělo v PS MSK řešit. Chtěly by navázat spolupráci s KÚ - cíl: domluvit si schůzku a odprezentovat, o čem skupina je. KÚ o nás ví, informuje se o tom, kdo je členem skupiny MSK NZDM. Oddělení sociálních služeb - Michal Potocký. KÚ o nás chce vědět, souvisí to s dotacemi.
Systém kritérií v dotačním řízení - hraje roli, zda je poskytovatel členem nějaké podpůrné sítě.
Česká asociace streetwork - "Turné pro NZDM" - 3 místa v ČR, do 5.3.2010 se měla přihlásit nějaká organizace, která se chce zúčastnit. Minulý rok měly představení Wohnout a Vypsaná fixa. S nadací Vodafone spolupracuje ČAS a výtěžek z koncertu jde organizaci, která se do akce - koncerty zapojí. Pravidlem je předkolo kapel a soutěž. Mohlo by se to konat v Karviné, Frýdku - Místku nebo Havířově. Otázkou je, zda se to vyplatí? Může se jednat o finanční a propagační pomoc.
Kurs Základy krizové intervence - dvě fáze. V červnu bude I. blok, v říjnu II. blok. Dvoudenní setkání, nedají se do toho zapojit pouze členové, kteří již absolvovali předchozí kurs. Konkrétní termíny ještě nejsou. Kurs stojí kolem 60 tisíc. Je potřeba zjistit, zda je tento kurs potřebný. Standartně se provádí po 2x25 hodinách. Cena je cca 4000,- za jeden běh. Kurs je akreditovaný a je potřeba mít rozpočet i na ubytování a jízdné.
Pracovník v soc. službách - Smilovice u Třince, od 24.3.2010, kurs zdarma Letovice- přihlášky se posílají do 10.4.2010.

Jak se stát členem ČASU a zároveň si ověřit vlastní metodiku a kvalitu? Dvoudenní audit ČASU - po absolvování s více jak 50% se může stát členem. Poté se mohou účastnit vytváření metodiky hodnocení.
Konference
- Bartošovice, Malenovice - Chata Kyčera, chata Karolinka. 2 až 3 dny, lektoři, vzdělávací bloky, od konce srpna do poloviny října. Forma: diskuzní témata. Při pozvání lektorů, by se mělo pracovat v malých skupinách. Projekt na konferenci není - musela by se zaplatit. Cena by měla být do 500Kč na den.

Individuální plánování - práce s dětmi do 12 ti let. Návrh na konzultaci tohoto tématu v Pavučině Kunčičky 7.5. nebo 30.4.

Narůstá zájem o členství v PS NZDM. PS Vysočina - podpůrně vzdělávací skupina pro nové pracovníky. Model - vedle PS mají vzdělávací skupiny. PS MSK přijímají nové lidi a někteří pracovníci již několikrát absolvovali to stejné. PS vznikla, protože chce čerpat více informací. Je možné, aby lektoři byli z PS MSK a poskytovatelé jim za to platili. Je potřeba více se zapojovat
- lektorování. Musí to vzejít z podnětu skupiny, kontaktují jednotlivé lektory s tím, o co mají zájem.

Nový klub - Orlová - Futra. Nápad - udělat běhy pro nové pracovníky podle potřeb. Mít jasno
ve sebevzdělávání x lektoři. Pokud se najde dostatek pracovníků, kteří by o to měli zájem - minimálně 3 denní kurs, který je pod ČASEM v Praze.
Do oběda byla část teoretická a poté se projednávaly dilemata v NZDM. Také se mluvilo o učení toho, že musíme komunikovat. Je na klubu, zda se zapojí nebo ne. Návrh je, že by vznikla PS, kde bude lektor, který bude placen neplacen.
Diskuse nad metodikou - jaký model by vyhovoval nováčkům?
Nabídka 3-denního kurzu pro nováčky, který by byl akreditován a byl by organizován PS MSK. Probíhal by na Severní Moravě, lektorem by byl Dan a přizval by si také další lektory.

Debatní blok - případová práce, sporná témata na klubu. Příprava témat předem. Například: 1) zletilý klient čeká dítě s nezletilou klientkou, 2) alkohol na klubu, rozpoznávání - drogy, jak v té situaci jednat, 3) klient ničitel, který demoluje klub, klient který chce být dobrovolníkem, 4) sexuální styk dětí mladších 15 let, 5) jak si vybíráme děti na výlet, jemnější forma šikany - nárokování si aktivit.

Příští pracovní skupiny je 20.4.2010 pro sociální pracovníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama