Zápis PS 14.11.2006 - Pohoda Karviná

16. listopadu 2006 v 20:18 | Lenka Tůžová |  Zápisy z PS
10. setkání Pracovní skupiny se zúčastnily kluby: On Line, Pohoda, Oáza, Kometa, Filadelfie, Ú-Kryt, Nezbeda, Legal, Motouz, Modrá kočka, Bunkr, Bunkřík, Kanaan a 3 Nyty.

Program:
- postřehy z Minikonference
- informace z ČASu
- zhodnocení Turné pro nízkoprahy
- aktuality :-)
- standardy
Na začátku jsme mezi sebou přivítali nové tváře z Kanaanu, Modré kočky, Ú-Krytu a také nového člena Sokola z Magone v Ostravě. Navštívila nás také paní Bakšová, coby odbornice na Standardy. Proběhlo vzájemné představení se všech.
KOLEČKO O KONFERENCI
Převažovaly kladné ohlasy: velká účast, brožurka a zařízeních, spokojenost s průběhem
Slabé stránky: některé příspěvky nebyly dobře připravené (důsledek ne příliš vydařené PS v Havířově), zanikla prezentace klubů (proběhla v přestávce), chtělo by to více času, málo místa na propagaci klubů
Zakázka: vložení prezentací na naše stránky
INFORMACE Z ČASu
Valná hromada Š změna stanov (název atd.), nastolení přijímání nových členů (o členství mohou požádat pouze zařízení, která prošla auditem ČASu)
Aleš Herzog odchází z Blanska, bude pracovat v ČASu místo Lukášové - nabídl se jako
supervizor a metodik pro MSK
volba Výkonného výboru - zvolen byl mimo jiné i Dan Š větší orientace na Moravu
kurzy, semináře - do "Výcviku pro kontaktní pracovníky" jsou přihlášeni minimálně 3 lidé od nás
- krátkodobé 3denní semináře z oboru (proběhnou asi 3x)
- další placené kurzy (200 hodin asi za 6000,- je akreditován!)
vytvořena PS pro výkaznictví (systém evidence služeb)
výzva k připomínkování Strategického plánu, byla ČASem rozesílána na mejlové adresy
metodika hodnocení a audity jsou zveřejněny na stránkách www.streetwork.cz
- z naší skupiny jsou do auditu ČASu zapojeny Nezbeda a Bunkr
TURNÉ PRO NÍZKOPRAHY
Celkem bylo vybráno asi půl milionu korun. Peníze budou rozděleny mezi 30 zařízení, z nichž nejvíce jich je z našeho kraje. Přibližně 18 000,- dostane každé zařízení formou daru, příspěvku, a to do konce roku.
Koncertu v Opavě se zúčastnilo 2007 lidí. Dojmy těch, co tam byly, jsou kladné. Efektivní bylo promítání příspěvků, prezentace Pavlem Andělem a hláška Vypsané fixy: "Kdo tvrdíte, že jste nízkoprah, musíte se během naší písničky líbat..." :-) Pochváleni byli Libor za propagační panely a také celý realizační tým. Celá akce určitě měla smysl, protože došlo k vyjasnění pozic klubů, "už nejsme ti strašáci...".
Legal Fest taky dobrý, s účastí asi 270 lidí.
AKTUALITKY
Byl zřízen www.nzdm.blog.cz s materiály, nápovědou, články, rubrikami, vzkazníkem, zápisy ze skupiny, zakládací listinou, kontakty. Brzy přibudou i prezentace z minikonference.
Co PePa? stále se předělává, pro váznoucí komunikaci se uvažuje o zasvěcení jiného člověka, data jsou zálohována, ochranu dat je třeba ošetřit smlouvou.
STANDARDY
To nejlepší na konec :-)
V úvodním kolečku každé zařízení řeklo, jak na tom je. Kdo má Standardy přečteny, kdo něco tvoří, kdo už je dál, případně, kdo nemá a neví nic.
Potom jsme se rozdělili do 3 menších pracovních skupin a pod vedením Dana, Renči a Sokola jsme se odebrali pracovat na jakési metodice, vyměňovat si názory, zkušenosti, pomáhat si. I když bylo v plánu pracovat na Standardu 1 a 2, jsme rádi, že jsme si udělali jasno alespoň v poslání, cílové skupině a někteří i v cílech.
V závěru dnešního setkání jsme zhodnotili, co nám práce ve skupinkách dala. Pro většinu byla velkým přínosem - účelné sjednocení, pohled jiných, větší struktura, argumentování, práce v týmu, pohled z venku, ujištění vlastních vyjádření, konfrontace s ostatními.
Co bychom teď měli udělat? Napsat změny, k čemu to bylo dobré, v čem jsme se posunuli.
Příště se zaměříme na cíle a principy poskytovaných služeb.
Kdy a kde? 14. 12. 2006 od 9 hodin Š Kamarád (Kopřivnice) nebo Nezbeda (Frýdek)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama